21FB44225A-F
21FB44225A-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 22.5UF 10% 440VAC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Height - Seated (Max): 3.090" (78.49mm)
Capacitance: 22.5 µF
Size / Dimension: 1.875" Dia (47.63mm), Lip
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 21FB44225A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 22.5UF 10% 440VAC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Height - Seated (Max): 3.090" (78.49mm), Capacitance: 22.5 µF, Size / Dimension: 1.875" Dia (47.63mm), Lip.
Weitere Produktangebote 21FB44225A-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
21FB44225A-F 21FB44225A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 440V 22.5uF 10%