21FD3710A-F
21FD3710A-F Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 370VAC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 370V
Height - Seated (Max): 2.630" (66.80mm)
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 1.875" Dia (47.63mm), Lip
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 21FD3710A-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 370VAC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run; Power Factor Correction (PFC), Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 370V, Height - Seated (Max): 2.630" (66.80mm), Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 1.875" Dia (47.63mm), Lip.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
21FD3710A-F 21FD3710A-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPF-3081836.pdf Motor Start Capacitors & Motor Run Capacitors 370V 10uF 10%