Produkte > KYOCERA AVX > 2220GC273KAZ1A
2220GC273KAZ1A
2220GC273KAZ1A KYOCERA AVX
HV-FlexitermMLCC.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.027UF 2KV X7R 2220
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination, High Voltage
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.130" (3.30mm)
Capacitance: 0.027 µF
auf Bestellung 307 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2220GC273KAZ1A KYOCERA AVX
Description: CAP CER 0.027UF 2KV X7R 2220, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, High Voltage, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.130" (3.30mm), Capacitance: 0.027 µF.
Weitere Produktangebote 2220GC273KAZ1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 931 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
2220GC273KAZ1A 2220GC273KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX Components hv-flexitermmlcc.pdf Cap Ceramic 0.027uF 2000V X7R 10% Pad SMD 2220 FlexiTerm 125°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
2220GC273KAZ1A 2220GC273KAZ1A Hersteller : KYOCERA AVX HV-FlexitermMLCC.pdf Description: CAP CER 0.027UF 2KV X7R 2220
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Temperature Coefficient: X7R
Capacitance: 0.027 µF