Produkte > KNOWLES SYFER > 2220Y0160273FFT
2220Y0160273FFT
2220Y0160273FFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 2220
Tolerance: ±1%
Features: Soft Termination, High Temperature
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.027 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2220Y0160273FFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 2220, Tolerance: ±1%, Features: Soft Termination, High Temperature, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.027 µF.
Weitere Produktangebote 2220Y0160273FFT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2220Y0160273FFT 2220Y0160273FFT Hersteller : Knowles Syfer MLCC_High_Reliability.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16 VDC 0.027 uF - 55 C+ 125 C 1 % C0G (NP0)