Produkte > KNOWLES SYFER > 2220Y0160395JDT
2220Y0160395JDT
2220Y0160395JDT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 3.9UF 16V X7R 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3.9 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2220Y0160395JDT Knowles Syfer
Description: CAP CER 3.9UF 16V X7R 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Soft Termination, High Temperature, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 3.9 µF.