Produkte > KNOWLES SYFER > 2220Y0160471GFT
2220Y0160471GFT
2220Y0160471GFT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 2220
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Features: Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2220Y0160471GFT Knowles Syfer
Description: CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 2220, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Features: Soft Termination, High Temperature, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 2220 (5750 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 pF.