Produkte > KNOWLES NOVACAP > 2225B474K401N X150
2225B474K401N X150
2225B474K401N X150 Knowles Novacap
Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf
Hersteller: Knowles Novacap
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 400volts 0.47uF 10%
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2225B474K401N X150 Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 400V, Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R (2R1), Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.150" (3.81mm), Capacitance: 0.47 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2225B474K401NX150 Hersteller : Knowles Novacap X7R Description: CAPACITOR
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 400V
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R (2R1)
Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.150" (3.81mm)
Capacitance: 0.47 µF