Produkte > KNOWLES SYFER > 2225Y0160565JDT
2225Y0160565JDT
2225Y0160565JDT Knowles Syfer
MLCC_High_Reliability.pdf
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 5.6UF 16V X7R 2225
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: Soft Termination
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 5.6 µF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2225Y0160565JDT Knowles Syfer
Description: CAP CER 5.6UF 16V X7R 2225, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: Soft Termination, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 2225 (5763 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.098" (2.50mm), Capacitance: 5.6 µF.
Weitere Produktangebote 2225Y0160565JDT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2225Y0160565JDT 2225Y0160565JDT Hersteller : Knowles Syfer IECQ_CECCDatasheet-1509637.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16 VDC 5.6 uF - 55 C+ 125 C 5 % X7R