222PPB162K
222PPB162K Cornell Dubilier Knowles
PPB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 650V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 pF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
auf Bestellung 278 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 222PPB162K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2200PF 10% 1.6KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 650V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 pF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
222PPB162K 222PPB162K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.0022uF 10% tol FILM
auf Bestellung 273 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
222PPB162K 222PPB162K Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.0022uF 10% tol FILM