224MPR250K
224MPR250K Knowles / Illinois Capacitor
MPR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.22uF 250V 10%
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224MPR250K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224MPR250K 224MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPR.pdf Film Capacitors 0.22uF 250V 10%
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
224MPR250K 224MPR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPR.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)