224MPR630K
224MPR630K Knowles / Illinois Capacitor
MPR.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.22uF 630V 20%
auf Bestellung 533 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224MPR630K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 804 mOhms, Size / Dimension: 1.220" L x 0.413" W (31.00mm x 10.50mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224MPR630K 224MPR630K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MPR.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 804 mOhms
Size / Dimension: 1.220" L x 0.413" W (31.00mm x 10.50mm)
auf Bestellung 3616 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
224MPR630K 224MPR630K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MPR.pdf Film Capacitors 0.22uF 630V 20%