224PPB250K
224PPB250K Knowles / Illinois Capacitor
PPB.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.22uF 250V 10%
auf Bestellung 301 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224PPB250K Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224PPB250K 224PPB250K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPB.pdf Film Capacitors 0.22uF 250V 10%
auf Bestellung 312 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
224PPB250K 224PPB250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.591" (15.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)