224PPB630K
224PPB630K Cornell Dubilier - CDE
PPB_series-553044.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.22uF 10% tol FILM
auf Bestellung 254 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 224PPB630K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 0.22 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Weitere Produktangebote 224PPB630K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
224PPB630K 224PPB630K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 0.22 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)