225BPA100M
225BPA100M Knowles / Illinois Capacitor
BPA.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 2.2uF 100V 20%
auf Bestellung 1095 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225BPA100M Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 100V AXIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, ESR (Equivalent Series Resistance): 75.358Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225BPA100M 225BPA100M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles BPA.pdf Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 100V AXIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
ESR (Equivalent Series Resistance): 75.358Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 36 mA @ 120 Hz