225MSR250K
225MSR250K CDE / Illinois Capacitor
MSR.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Film Capacitors 2.2uF 250V 10%
auf Bestellung 727 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225MSR250K CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.201" L x 0.472" W (30.50mm x 12.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225MSR250K 225MSR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MSR.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.201" L x 0.472" W (30.50mm x 12.00mm)