225MWR250K
225MWR250K Cornell Dubilier - CDE
MWR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 2.2uF 250V 10%
auf Bestellung 360 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225MWR250K Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 804 mOhms, Size / Dimension: 0.531" Dia x 1.339" L (13.50mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225MWR250K 225MWR250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MWR.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester, Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 804 mOhms
Size / Dimension: 0.531" Dia x 1.339" L (13.50mm x 34.00mm)