225NCN035M
225NCN035M Cornell Dubilier Knowles
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 113.036Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.4 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.8 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225NCN035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 113.036Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.4 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.8 mA @ 10 kHz.