225P39391WD3
225P39391WD3 Knowles / Illinois Capacitor
225p.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 100V 39nF ORANGE DROP
auf Bestellung 494 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225P39391WD3 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.039 µF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm).
Weitere Produktangebote 225P39391WD3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225P39391WD3 225P39391WD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 225p.pdf Description: CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.039 µF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm)