225P47391WD2
225P47391WD2 Cornell Dubilier Knowles
225p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.374" (9.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225P47391WD2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.374" (9.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.421" (10.70mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.299" W (17.80mm x 7.60mm).
Weitere Produktangebote 225P47391WD2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225P47391WD2 225P47391WD2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 225p.pdf Film Capacitors 47000pF 100V 10% tol Orange Drop