225P68391WD3
225P68391WD3 Cornell Dubilier - CDE
225p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 100V 68nF ORANGE DROP
auf Bestellung 62 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225P68391WD3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.375" (9.52mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.068 µF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.339" W (17.80mm x 8.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225P68391WD3 225P68391WD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 225p.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.375" (9.52mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.488" (12.40mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.068 µF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.339" W (17.80mm x 8.60mm)