226TMA063M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V AXIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 7.536Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 146 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 226TMA063M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 63V AXIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 7.536Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 73 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 146 mA @ 50 kHz.