227BPS016M
227BPS016M Cornell Dubilier Knowles
BPS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Bi-Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Audio
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.658Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 275 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 409.75 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227BPS016M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Bi-Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Audio, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.658Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.571" (14.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 275 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 409.75 mA @ 50 kHz.