227KBM010M
227KBM010M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.433Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 220 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227KBM010M Cornell Dubilier Knowles
Description: ELECTROLYTIC/IC, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.433Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 220 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 170 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 340 mA @ 100 kHz.