227KXM010M
227KXM010M Cornell Dubilier Knowles
KXM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4318Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 410 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 202.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19531 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227KXM010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.4318Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 410 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 202.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 405 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 227KXM010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227KXM010M 227KXM010M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KXM%20series-553006.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 220uF 10 Volts 20% LYTICS/IC