227LBA350M2CD
227LBA350M2CD Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13036Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.53 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.2491 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227LBA350M2CD Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13036Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.53 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.2491 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 227LBA350M2CD
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227LBA350M2CD 227LBA350M2CD Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC