227TMA025M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227TMA025M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 200 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 300 mA @ 50 kHz.