228KBM035M
228KBM035M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.958 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228KBM035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.958 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 228KBM035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228KBM035M 228KBM035M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 35V 20% tol ELECTROLYTIC