228LBA160M2EF
228LBA160M2EF Cornell Dubilier Knowles
LBA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 113.04mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.2912 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228LBA160M2EF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 113.04mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.96 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.2912 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 228LBA160M2EF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228LBA160M2EF 228LBA160M2EF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
228LBA160M2EF 228LBA160M2EF Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBA%20series-553000.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% tol. ELECTROLYTIC
228LBA160M2EF 228LBA160M2EF Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 160V 20% tol. ELECTROLYTIC