Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 22UL1061STRBRO500
22UL1061STRBRO500
22UL1061STRBRO500 Remington Industries
UL1061%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: #22 UL1061 300V WIRE BRO 500'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Bulk
Voltage: 300V
Length: 500.0' (152.4m)
Wire Gauge: 22 AWG
Conductor Strand: 7/30
Operating Temperature: 80°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.051" (1.30mm)
Ratings: UL Style 1061
Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Brown
auf Bestellung 50 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 22UL1061STRBRO500 Remington Industries
Description: #22 UL1061 300V WIRE BRO 500', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Bulk, Voltage: 300V, Length: 500.0' (152.4m), Wire Gauge: 22 AWG, Conductor Strand: 7/30, Operating Temperature: 80°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.051" (1.30mm), Ratings: UL Style 1061, Jacket (Insulation) Thickness: 0.010" (0.25mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Brown.