23FD3306
23FD3306 Cornell Dubilier Knowles
MPF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 330VAC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Capacitance: 6µF
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 2.125" Dia (53.98mm), Lip
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Applications: Motor Run
Lead Spacing: 0.813" (20.64mm)
Termination: Quick Connect, Disconnect
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Height - Seated (Max): 2.880" (73.15mm)
Capacitance: 6 µF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 23FD3306 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6UF 10% 330VAC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Capacitance: 6µF, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 2.125" Dia (53.98mm), Lip, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Applications: Motor Run, Lead Spacing: 0.813" (20.64mm), Termination: Quick Connect, Disconnect, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Height - Seated (Max): 2.880" (73.15mm), Capacitance: 6 µF, Size / Dimension: 2.125" Dia (53.98mm), Lip.