23KM-K255-UPV
23KM-K255-UPV NMB Technologies Corporation
Standardtype.html
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 59.48 / 420
Coil Type: Unipolar
Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.813" (20.64mm)
NEMA Frame Size: 23
Current Rating (Amps): 1.5 A
Coil Resistance: 2.3 Ohms
Steps per Revolution: 200.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 23KM-K255-UPV NMB Technologies Corporation
Description: STEP MOTOR HYBRID UNIPOLAR 24V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm), Type: Hybrid, Termination Style: Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 59.48 / 420, Coil Type: Unipolar, Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 0.813" (20.64mm), NEMA Frame Size: 23, Current Rating (Amps): 1.5 A, Coil Resistance: 2.3 Ohms, Steps per Revolution: 200.0.