Produkte > NMB TECHNOLOGIES CORPORATION > 2408NL-05W-B29-L50
2408NL-05W-B29-L50
2408NL-05W-B29-L50 NMB Technologies Corporation
2408nl.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 13.0 CFM (0.364m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.187 lb (84.82 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 25.5dB
Static Pressure: 0.094 in H2O (23.4 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 960 mW
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2408NL-05W-B29-L50 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE, Packaging: Box, Features: Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3200 RPM, Air Flow: 13.0 CFM (0.364m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.187 lb (84.82 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 25.5dB, Static Pressure: 0.094 in H2O (23.4 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 960 mW.