Produkte > NMB TECHNOLOGIES CORPORATION > 2408NL-05W-B59-P50
2408NL-05W-B59-P50
2408NL-05W-B59-P50 NMB Technologies Corporation
2408nl.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
Packaging: Box
Features: Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4400 RPM
Air Flow: 17.6 CFM (0.493m³/min)
Width: 20.00mm
Weight: 0.187 lb (84.82 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 31.5dB
Static Pressure: 0.162 in H2O (40.5 Pa)
Power (Watts): 1.32 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2408NL-05W-B59-P50 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE, Packaging: Box, Features: Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4400 RPM, Air Flow: 17.6 CFM (0.493m³/min), Width: 20.00mm, Weight: 0.187 lb (84.82 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, CSA, UL, VDE, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 31.5dB, Static Pressure: 0.162 in H2O (40.5 Pa), Power (Watts): 1.32 W.