Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > 24291-31SG-300
24291-31SG-300 Conxall/Switchcraft
Mega-Con-X_Web.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder
Ingress Protection: Weathertight
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyamide (PA), Nylon
Primary Material: Plastic
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24291-31SG-300 Conxall/Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: Weathertight, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.