245HC3A500K2SM6
245HC3A500K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
HC3A.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.4UF 10% 500VAC CHASSI
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 500V
Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 245HC3A500K2SM6 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.4UF 10% 500VAC CHASSI, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 500V, Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.8 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 245HC3A500K2SM6
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
245HC3A500K2SM6 245HC3A500K2SM6 Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC3A.pdf Film Capacitors 2.4uF 500VAC 300KVAR 2SM6