Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 24UL1007STRRED25
24UL1007STRRED25
24UL1007STRRED25 Remington Industries
UL1007HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 300V
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 24 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 7/32
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.053" (1.35mm)
Ratings: UL Style 1007
Jacket (Insulation) Thickness: 0.016" (0.41mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Red
Part Status: Active
auf Bestellung 188 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24UL1007STRRED25 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 300V, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 24 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 7/32, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.053" (1.35mm), Ratings: UL Style 1007, Jacket (Insulation) Thickness: 0.016" (0.41mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Red, Part Status: Active.