250NHG2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-720109-nh690vfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 690VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.362" W x 2.480" H (75.00mm x 60.00mm x 63.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 250A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 250NHG2B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 690VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.362" W x 2.480" H (75.00mm x 60.00mm x 63.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 250A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 250NHG2B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
250NHG2B-690 250NHG2B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton bus_iec_ds_720109_nh690vfuselinks-2489268.pdf Specialty Fuses 250A 690V gG SIZE 2 DUAL IND