250NHG2B
250NHG2B Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 250A 500V GG SIZE 2 DUAL
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Rectangular, Blade
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 250A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: gG/gL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 250NHG2B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 250A 500V GG SIZE 2 DUAL, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 250A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: gG/gL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 250NHG2B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
250NHG2B Hersteller : Bussmann / Eaton etons02489_1-2264159.pdf Specialty Fuses NH FUSE 250A 500V gG SIZE 2 DUAL IND