Produkte > KNOWLES NOVACAP > 2520B103K202NT
2520B103K202NT
2520B103K202NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: 2520 (6450 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.180" (4.57mm)
Capacitance: 10000 pF
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2520B103K202NT Knowles Novacap
Description: MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: 2520 (6450 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.180" (4.57mm), Capacitance: 10000 pF.