27380B103JO0 Cornell Dubilier Knowles
Description: TRANSMITTING MICA
Tolerance: ±5%
Package / Case: Rectangular Box
Size / Dimension: 3.375" L x 1.750" W (85.73mm x 44.45mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Lead Spacing: 1.440" (36.58mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 2.951" (74.96mm)
Capacitance: 10000 pF
Voltage - Rated: 8 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details 27380B103JO0 Cornell Dubilier Knowles
Description: TRANSMITTING MICA, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular Box, Size / Dimension: 3.375" L x 1.750" W (85.73mm x 44.45mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Lead Spacing: 1.440" (36.58mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 2.951" (74.96mm), Capacitance: 10000 pF, Voltage - Rated: 8 kV.