277LMH350M2BF
277LMH350M2BF Cornell Dubilier Knowles
LMH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 921.04mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.617 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 277LMH350M2BF Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 921.04mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.617 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 277LMH350M2BF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
277LMH350M2BF 277LMH350M2BF Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
277LMH350M2BF 277LMH350M2BF Hersteller : Illinois Capacitor / CDE LMH%20series-748862.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC
277LMH350M2BF 277LMH350M2BF Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LMH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC