277LMH350MZDC
277LMH350MZDC Cornell Dubilier Knowles
LMH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 921mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.617 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 277LMH350MZDC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 921mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.617 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 277LMH350MZDC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
277LMH350MZDC 277LMH350MZDC Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
277LMH350MZDC 277LMH350MZDC Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LMH%20series-748862.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC
277LMH350MZDC 277LMH350MZDC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LMH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 350V 20% tol. ELECTROLYTIC