277LMX400M2ED
277LMX400M2ED Cornell Dubilier Knowles
LMX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.228Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.955 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 277LMX400M2ED Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.228Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.33 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.955 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 277LMX400M2ED
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
277LMX400M2ED 277LMX400M2ED Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LMX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC
Produkt ist nicht verfügbar
277LMX400M2ED 277LMX400M2ED Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LMX.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20% tol. ELECTROLYTIC