28MILWSTRWHI
28MILWSTRWHI Remington Industries
MIL-W-16878HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 100'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 28 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 7/36
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.011" (0.28mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: White
Part Status: Active
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 28MILWSTRWHI Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 100', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 28 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 7/36, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.057" (1.45mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.011" (0.28mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: White, Part Status: Active.