Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 28PTFESTRBLU250
28PTFESTRBLU250
28PTFESTRBLU250 Remington Industries
PTFE%20Hook%20Up%20Wire%20Data%20Sheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 250'
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Packaging: Spool
Voltage: 600V
Length: 250.0' (76.2m)
Wire Gauge: 28 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Conductor Strand: 7/36
Operating Temperature: 200°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.035" (0.89mm)
Conductor Material: Copper, Silver Coated
Jacket Color: Blue
auf Bestellung 49 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 28PTFESTRBLU250 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 250', Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Packaging: Spool, Voltage: 600V, Length: 250.0' (76.2m), Wire Gauge: 28 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polytetrafluoroethylene (PTFE), Conductor Strand: 7/36, Operating Temperature: 200°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.035" (0.89mm), Conductor Material: Copper, Silver Coated, Jacket Color: Blue.