Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > 28STRGRAMILW1000
28STRGRAMILW1000
28STRGRAMILW1000 Remington Industries
MIL-W-16878HookUpWireDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG GRAY 1000'
Packaging: Spool
Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Voltage: 600V
Length: 1000.0' (304.8m)
Wire Gauge: 28 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 7/36
Operating Temperature: 105°C
Cable Type: Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter: 0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.011" (0.28mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Gray
auf Bestellung 47 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 28STRGRAMILW1000 Remington Industries
Description: HOOK-UP STRND 28AWG GRAY 1000', Packaging: Spool, Features: Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant, Voltage: 600V, Length: 1000.0' (304.8m), Wire Gauge: 28 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: 7/36, Operating Temperature: 105°C, Cable Type: Hook-Up, Jacket (Insulation) Diameter: 0.057" (1.45mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.011" (0.28mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: Gray.