3.6WDON6100
3.6WDON6100 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.3.6WDON6100.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 3.6KV 100AMP 2" '6' MOTORSTART F
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 2.008" Dia x 7.559" L (51.00mm x 192.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Ceramic
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Current Rating (Amps): 100 A
Voltage Rating - AC: 3.6 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3.6WDON6100 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: 3.6KV 100AMP 2" '6' MOTORSTART F, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 2.008" Dia x 7.559" L (51.00mm x 192.00mm), Fuse Type: Cartridge, Ceramic, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Current Rating (Amps): 100 A, Voltage Rating - AC: 3.6 kV.
Weitere Produktangebote 3.6WDON6100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3.6WDON6100 Hersteller : Bussmann / Eaton skuPage.3.6WDON6100.pdf Specialty Fuses 3.6KV 100AMP 2" '6' MOTORSTART FUSE N/S