3.6WFOH6160 Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 160A 3.6KVAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 2.992" Dia x 7.560" L (76.00mm x 192.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 160A
Mounting Type: Requires Holder
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 3.6 kVAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3.6WFOH6160 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 160A 3.6KVAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 2.992" Dia x 7.560" L (76.00mm x 192.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 160A, Mounting Type: Requires Holder, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 3.6 kVAC.
Weitere Produktangebote 3.6WFOH6160
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3.6WFOH6160 3.6WFOH6160 Hersteller : Bussmann / Eaton eton_s_a0007018272_1-2264545.pdf Specialty Fuses 36KV 160A M/S 1216