3.6WKLSJ400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Motor_Fuse_Links_Cat.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 400A 3.6KVAC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 2.992" Dia x 11.500" L (76.00mm x 292.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 400A
Mounting Type: Requires Holder
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA
Voltage Rating - AC: 3.6 kVAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3.6WKLSJ400 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE CARTRIDGE 400A 3.6KVAC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 2.992" Dia x 11.500" L (76.00mm x 292.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 400A, Mounting Type: Requires Holder, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50kA, Voltage Rating - AC: 3.6 kVAC.
Weitere Produktangebote 3.6WKLSJ400
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3.6WKLSJ400 3.6WKLSJ400 Hersteller : Bussmann / Eaton coois01328_1-2264297.pdf Specialty Fuses 3.6KV 400A M/S 1220