300561U040HE2E Cornell Dubilier Knowles
KNO_300-301_R1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - 3 Lead
Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 300561U040HE2E Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 40V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - 3 Lead, Size / Dimension: 0.890" Dia (22.60mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 40 V.